امام جمعه اهرم: مقابله با کشتار مسلمانان میانماز اقدام عملی کشورهای مسلمان است

امام جمعه اهرم: مقابله با کشتار مسلمانان میانماز اقدام عملی کشورهای مسلمان است

به گزارش «استان24»؛ حجت‌الاسلام عیسی راستگو در خطبه‌های این هفته نماز شهر اهرم با اشاره  به این که در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید قرار داریم، اظهار داشت: با فرار رسیدن ایام بازگشایی مدارس بسیار از خانواده‌ها دغدغه خرید مایحتاج فرزندان خود دارند که با توجه به این که خانواده‌هایی هستند که توانایی خرید کیف، کفش و لباس در فصل بازگشایی مدارس ندارند، ضروری است خیرین به کمک این دانش‌آموزان بشتابند.

وی افزود: لباس فرم دانش‌آموزان که توسط آموزش و پرورش به شکل اجباری اعلام شده، هزینه‌های زیادی روی دوش اولیاء دانش‌آموزان گذاشته است و کسی هم پاسخگو نیست و دانش‌آموزی که قدرت تهیه این فرم لیاس مدارس ندارد، نمی‌داند باید به کجا مراجعه کند.

امام جمعه اهرم تصریح کرد: کمیته امداد پایگاه‌هایی جهت جمع کمکهای نودوستانه شما مردم در نظر گرفته که امیدواریم بتوانند اندکی از مشکلات و گرفتاری خانواده‌هایی که توان خرید مایحتاج دانش آموزان خود را ندارند برطرف کند.

وی با اشاره به کشتار مردم مسلمان میانمار توسط بودائیان آن کشور بیان کرد: نسل‌کشی مسلمانان بی‌گناه در میانمار موجی از نفرت و انزجار علیه دولت این کشور به وجود آورده است و این کشور در حال وقوع و پاک‌سازی نژادی از مسلمانان است که حتی با کشتن بچه‌های خردسال مسلمانان با هدف ریشه‌کنی اسلام در این کشور، همراه شده است.

راستگو یادآور شد: نهادهای حقوق بشر در جهان گاهی به دلیل کشتن حیوانات اعتراض، تجمع، تحصن و راهپیمایی می‌کنند اما امروز شاهد هستیم که سکوتی مرگبار آنها را فرا گرفته است.

وی بیان داشت: آنگ سان سو چی رئیس جمهور میانمار در سال 2013 جایز صلح نوبل گرفته و به عنوان یک سیاست‌مدار انسان‌دوست در جهان مطرح شده است اما امروز تبدیل به یک انسان  وحشی و درنده شده که چشم خود بر روی صحن‌های غم‌بار کشتن و سوزاندن زنان ، کودکان و مردان  مسلمان بی‌گناه  میانماز بسته است.

راستگو ادامه داد: راه‌حل عملی مقابله با کشتار مردم مسلمان میانماز به دست بوداییان این کشور همانگونه که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای  فرمودند اقدام عملی کشورهای مسلمان و فشارهای سیاسی و اقتصادی بر دولت بی‌رحم میانمار است .

امام جمعه اهرم با اشاره به این که مقام معظم رهبری فرمودند جمهوری اسلامی علیه ظلم در هر نقطه از جهان سریع و شجاعانه مواضع خود اعلام می‌کند که این خواسته ملت ایران است، بیان کرد: ما نمازگزاران شهر اهرم این قضایا را به شدت محکوم می‌کنیم و از دولت جمهوری اسلامی ایران می‌خواهیم این حرکت را محکوم و از مردم مسلمان بی گناه و آواره میانمار حمایت کند.

وی با اشاره به در جریان بودن مسئله هم‌پرسی در کردستان عراق  اظهار داشت: یکی از استراتژی‌های رژیم صهیونیستی، کوچک‌سازی کشورهای عربی و اسلامی است که سخت از آن حمایت می‌کند.

راستگو افزود: پروژه داعش در خاورمیانه که شدیدا مورد حمایت رژیم صهیونیستی بود گرچه صدمات و خسارات زیادی بر ما وارد کرد اما منجر به شکست شده که سبب شده با تجزیه عراق، خواب دیگری برای خاورمیانه ببینند.

امام جمعه اهرم ادامه داد: کشورهای ترکیه، سوریه، عراق و جمهوری اسلامی ایران شدیدا با این توطئه مخالفت کردند لذا ممکن است که کردستان عراق مستقل شود و کردهای ترکیه هم دست به اقدامات مسلحانه بزنند و بخواهند از ترکیه استقلال بگیرند.

راستگو افزود: اقدامات اقلیم کردستان عراق هم برای ترکیه، سوریه و حتی جمهوری اسلامی ایران ممکن است مشکلاتی درپی داشته باشد لذا کشورهای که همسایه عراق هستند شدیدا مخالفت می‌کنند اما رژیم صهیونستی و عربستان سعودی حمایت خود را از استقلال کردستان نشان داده‌اند .

امام جمعه اهرم بیان کرد: شکی نیست اگر اقیلم کرستان عراق مستقل شود قطعا رژیم صهیونیستی در این اقلیم پایگاه نظامی احداث خواهد کرد که این توطئه بسیار خطرناک است و به کام رژیم صهیونیستی خواهد بود و امیدواریم که کردها سرعقل بیایند و دست از هم‌پرسی و استقلال بردارند.

راستگو با اشاره به  اینکه در آستانه ماه محرم قرار داریم بیان داشت: مردم و جوانان شهر اهرم، مانند سال‌های گذشته عزای سالار و سرور شهیدان حضرت اباعبدالله حسین (ع) را پرشور برگزار کنند و امیدواریم عزاداری‌ها، زمان بندی شده و با برنامه زمانی شروع و اختتامیه آن مشخص باشد و خدایناکرده  موجب  اذیت و ناراحتی همسایه‌های حسینیه و مساجد نگردد .

امام جمعه اهرم گفت : امیدواریم در منابر و مراسمات از روحانیون و ذاکرانی استفاده گردد که اهل علم باشند که بتوانند تحلیل خوبی از عاشورا داشته باشند.

*فارس


کاربر عزیز
هم اکنون نسخه جدید شهر دریا در دسترس است. آیا میخواهید به نسخه جدید شهر دریا منتقل شوید؟

بله خیر