زایش‌های شعر انقلاب بسیار بالا است/اتفاقات بزرگی رقم می‌خورد

زایش‌های شعر انقلاب بسیار بالا است/اتفاقات بزرگی رقم می‌خورد

به گزارش سوک علیرضا قزوه در مراسم نکوداشت شاعر زنده یاد تیمور ترنج در بوشهر با بیان این که امروز ادبیات انقلاب دیگر گمنام نیست، اظهار داشت: روزی در دهه ۶۰ مبارزه و تلاش می‌کردیم این ادبیات وارد دانشگاه‌ها و کتاب‌های درسی شود اما امروز رساله‌های زیادی نوشته می‌شود.

قزوه با اشاره به انتشار ۳۰۰ رساله در مورد زنده یاد قیصر امین پور ابراز داشت: این که ۳۰۰ رساله برای قیصر امین‌پور نوشته می‌شود یا دو هزار رزومه برای وی جمع آوری می‌شود نشان می‌دهد این نوع ادبیات روبه جلو است.


مدیر دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری با بیان این که امروز دانشگاه در مقابل چنین ادبیاتی تسلیم شده و آن را پذیرفته است، ابراز داشت: هم اکنون سبک ادبی انقلاب اسلامی کارش را آغاز کرده و به زودی اتفاق بزرگی رقم خواهد خورد.

به گزارش مهر، وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود شاعران بزرگ در استان بوشهر افزود: بوشهر پایگاه و چراغ بوده و محلی است که می توان به آن افتخار کرد.

قزوه با بیان این که بوشهر دارای مردان بزرگی در حوزه ادبیات و مقاومت است، یکی از آنان را تیمور ترنج دانست.

مدیر دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری ابراز امیدواری کرد: چنین نکوداشت‌هایی در مورد شاعران ارزشمندی همچون زنده یاد خلیل عمرانی و منوچهر آتشی و همچنین شاعران نامداری که در قید حیات هستند، برگزار شود.


کاربر عزیز
هم اکنون نسخه جدید شهر دریا در دسترس است. آیا میخواهید به نسخه جدید شهر دریا منتقل شوید؟

بله خیر