مدیر امور معادن ایمیدرو: 50 میلیارد دلار در بخش صنایع معدنی سرمایه گذاری می شود

مدیر امور معادن ایمیدرو: 50 میلیارد دلار در بخش صنایع معدنی سرمایه گذاری می شود

مدیر امورمعادن سازمان توسعه و نوسازی صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: براساس تدوین برنامه ششم توسعه، 50 میلیارد دلار در بخش صنایع معدنی و معادن سرمایه‌گذاری می‌شود.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر روز سه شنبه به نقل از امیرعلی طاهرزاده در نشست بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری صنایع معدنی استان بوشهر افزود: از این میزان سرمایه گذاری در بخش صنایع معدنی و معادن کشور در برنامه ششم توسعه سهم سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران 18 میلیارد دلار است.
وی با اشاره به اینکه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، جایگاهی مهم در بخش توسعه صنایع معدنی و اکتشاف مواد معدنی دارد اظهار داشت: این سازمان برای اجرای طرح‌های احداث، توسعه، تجهیز و نوسازی صنایع تولیدی متالوژی، استخراج و فرآوری مواد معدنی و اجرای کارهای اکتشافی برنامه‌ها و طرح‌هایی مهم تدوین کرده است.
مدیر امور معادن سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با تاکید بر جذب سرمایه‌گذار در بخش صنایع معدنی گفت:در اجرای طرح صنایع معدنی مهدی‌آباد بیش از 1.5 میلیارد دلار بخش خصوصی سرمایه‌گذاری می‌کند که نشان از فعالیت‌های جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی در امور معدنی است.
طاهرزاده، بر توجه به کارهای پژوهشی و فناوری‌های نوین در بخش مواد معدنی تاکید کرد و افزود: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران آمادگی لازم برای حمایت از طرح‌های پژوهشی و توانمندسازی نیروی انسانی در بخش آموزش دارد.
وی در باره ظرفیت های معدنی استان بوشهر بیان کرد: این استان با دارا بودن ظرفیت های مهم، فرصت مناسبی برای ایجاد سرمایه گذاری بخش صنایع معدنی است.
مدیر امورمعادن سازمان توسعه و نوسازی صنایع معدنی ایران گفت: استان بوشهر به سبب داشتن ظرفیت مهم مواد معدنی، دسترسی به آبهای آزاد، انرژی ارزان و نیروی انسانی توانمند و ماهر زمینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری در بخش صنایع معدنی دارد.
طاهر زاده با اشاره به توانمندی استان بوشهر در امر سرمایه‌گذاری در عرصه مواد معدنی افزود: طرح اکتشافی مواد معدنی بیتومین و فسفات در معادن استان بوشهر در پهنه‌ای به گسترده 2400 کیلومتر مربع اجرایی شده است.
وی با بیان اینکه کشور در اکتشاف مواد معدنی، عقب است ادامه داد: استان بوشهر در عرصه مواد معدنی دارای ظرفیت بالاییاست که باید در مسیر ایجاد زنجیره ارزش افزوده حرکت کند تا محصولات با قیمت مناسب در بازارهای بین‌المللی عرضه شود.
خبرنگار: عبدالصمد شهریاری** انتشار دهنده: خدانظر خواجه

     


کاربر عزیز
هم اکنون نسخه جدید شهر دریا در دسترس است. آیا میخواهید به نسخه جدید شهر دریا منتقل شوید؟

بله خیر