طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان در بوشهر اجرا می‌شود

طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان در بوشهر اجرا می‌شود

سالاری استاندار بوشهربا بیان اینکه رتبه‌های زیر یک‌هزار دانش‌آموزان استان بوشهر ۱.۵ برابر شده است گفت: اگر به تقویت بنیه علمی تمام مقاطع تحصیلی استان بوشهر توجه شود جهش اساسی‌تر در قبولی‌های کنکور ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مصطفی سالاری ظهر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به ویژه برنامه‌های اداره کل آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس اظهار داشت: حضور فعال دستگاه‌های اجرایی در مراسم بازگشایی مدارس نشان از توجه  مسئولان به آینده فرزندان این مرز و بوم است.

وی با بیان اینکه برگزاری منظم جلسات شورای آموزش و پرورش و شورای تامین همواره از اولویت‌ها  است گفت: اگر استانی آرام و امن داشته باشیم سایر فعالیت‌های اقتصادی، فرهنگی و دیگر عرصه‌‌ها با امنیت کامل برگزار می‌شود.

سالاری با بیان اینکه توجه به موضوعات مطرح شده در شورای آموزش و پرورش مهم‌ترین کار و ماموریت اعضای این شورا است  تصریح کرد:  نمی‌توانیم از آموزش و پرورش غافل باشیم و انتظار داشته باشیم که در کشور بدرخشیم، اگر نتوانیم دانش‌آموز قوی تربیت کنیم نباید انتظار داشته باشیم نتایج مثبتی در آموزش و پرورش شاهد باشیم.

استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان بیان کرد: در حوزه آموزش و پرورش مطالبه‌گر نداشتیم، یعنی فهم خود در مورد آموزش و پرورش را توسعه ندادیم، اگر در طرح تقویت بنیه علمی به بهبود تربیت فرزندان خود بپردازیم، آینده را تضمین کردیم.

وی با بیان اینکه در طرح تقویت بنیه علمی به دنبال ژست گرفتن نبودم، گفت:  هدف این بود که در ارتقا سطح علمی دانش آموزان، از ظرفیت خانواده‌ها و اقشار مختلف مردم بهره ببریم.

سالاری تاکید کرد: باید فهم عمومی از ارزش درس خواندن را بالا ببریم و هیچ کاری بالاتر از این نداریم، لذا توجه ویژه به موضوع درس خواندن باید در دستور کار باشد.

وی با بیان اینکه 1.5 برابر شدن رتبه‌های زیر یک‌هزار استان بوشهر خبر خوشحال‌کننده‌ای بوده است، اظهار داشت: اگر به تقویت بنیه علمی تمام مقاطع تحصیلی استان بوشهر توجه شود جهش اساسی‌تر در قبولی‌های کنکور  ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/


کاربر عزیز
هم اکنون نسخه جدید شهر دریا در دسترس است. آیا میخواهید به نسخه جدید شهر دریا منتقل شوید؟

بله خیر