۱۵ هزار دانش‌آموز دشتستان خدمات سلامت دریافت کردند

۱۵ هزار دانش‌آموز دشتستان خدمات سلامت دریافت کردند

رئیس شبکه بهداشت دشتستان: رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ۱۵ هزار دانش‌آموز در مراکز سلامت دشتستان خدمات دریافت کردند.

به گزارش گام نیوز حسین دارابی صبح چهارشنبه در نشست با مسئولان مراکز بهداشتی اظهار داشت: از شروع اجرای طرح سنجش ومعاینات دانش آموزان در شهرستان دشتستان  حدود ۱۵ هزار دانش‌آموز پایه اول ابتدایی، چهارم، هفتم و دهم مورد معاینه و مراقبت اولیه پزشکی قرار گرفته‌اند.

وی اضافه کرد: در این طرح طبق توافق وهماهنگی با اداره آموزش وپرورش تمامی دانش‌آموزان قبل از ورود به مدرسه و در سه ماهه اول و دوم سال ۹۶ باید به مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت که خانوار تحت پوشش آن هستند مراجعه و خدمات دریافت کنند.

دارابی ادامه داد: در این طرح، پزشکان و مراقبین سلامت مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان دشتستان در حدود  ۱۵ هزار دانش آموز  را معاینه و مراقبت نموده اند و بیش از هفت هزار دانش آموز نیز واکسن دریافت کرده‌اند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: مراقبین سلامت مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان دشتستان، در برنامه معاینات دانش آموزان اتباع خارجی غیر مجاز، در حدود  ۵۱۰ نفر دانش آموز اتباع خارجی غیر مجاز را معاینه و واکسیناسیون کرده‌اند.

دارابی از ارسال بسته‌های بهداشتی که شامل مسواک، دستمال جیبی و شعارهای بهداشت به دانش آموزان اول ابتدایی در آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد.

منبع: مهر

 


انتهای پیام /


کاربر عزیز
هم اکنون نسخه جدید شهر دریا در دسترس است. آیا میخواهید به نسخه جدید شهر دریا منتقل شوید؟

بله خیر