همایش میثاق عاشوراییان شهرستان بوشهر برگزار شد

همایش میثاق عاشوراییان شهرستان بوشهر برگزار شد

با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، فرمانده انتظامی استان، مدیرکل تبلیغات اسلامی و هیئات مذهبی .

به گزارش گام نیوز نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر صبح چهارشنبه در این همایش اظهار داشت: اسلام عصاره ادیان و امام حسین (ع) عصاره اسلام است و این مطالب به این معنی است که حضرت امام حسین (ع) عصاره ادیان الهی است.

آیت الله غلامعلی صفائی بوشهری ادامه داد: حضرت امام حسین علیه السلام کلمه طیبه الهی است که راه، کلام و نامش همواره در سراسر جهان و در طول تاریخ ماندگار است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر نیز اظهار داشت: این نشست به منظور هماهنگی و انتقال توصیه های دینی و امنیتی در مراسم و محافل عزاداری های محرم و همچنین ابلاغ سیاست های کلی ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های دینی برگزار شده است.

حجت الاسلام عبدالرضا سروستانی با اشاره به نقش مهم هیئات مذهبی در ترویج معارف حسینی افزود: هر مجلس و خیمه و بیرقی برای اقامه عزای امام حسین (ع) برپا می شود باید یک مدرسه معرفتی برای ترویج معارف امام حسین (ع) باشد.

وی در ادامه سخنان خود امر به معروف و نهی از منکر، مقابله با ظلم و ستم، ایثار و وحدت را از ویژگی های قیام امام حسین (ع) عنوان کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با اشاره به تقارن امسال ماه محرم با هفته دفاع مقدس اظهار داشت: انقلاب ما یک انقلاب دینی است و با الگو پذیری از قیام عاشورا به پیروزی رسید و در دوران دفاع مقدس هم رزمندگان اسلام با الگوگرفتن از عاشورا و نهضت امام حسین در مقابل دشمنان به پیروزی رسیدند.

خلیل واعظی فرمانده انتظامی استان بوشهر در بخش دیگری از این همایش ضمن تشریح برنامه های کارشناسی استان در حوزه محرم، بصیرت، وظیفه شناسی استکبارستیزی و نظم و انضباط را از مهمترین نشانه های انقلابی گری عنوان کرد.

در بخش دیگری از این همایش مصطفی گراشی رئیس کانون مداحان و شعرای آئینی استان در سخنانی بر لزوم پرهیز مداحان از خرافه ها و انحرافات مراسم عزاداری ها به مرثیه سرایی در منقبت  و عزای سرور و سالار شهیدان پرداخت.

در بخش دیگری از این مراسم کلیپ هایی از بیانات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری و همچنین موشن گرافی محرم تولیدشده در اداره کل تبلیغات اسلامی استان به نمایش گذاشته شد.

در ابتدای این همایش سیدناصر فاطمی رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان بوشهر در سخنان کوتاهی ضمن خوشامد به حضار به ارائه گزارشی از فعالیت ها و برنامه های شورا پرداخت.

منبع: مهر

 


انتهای پیام /


کاربر عزیز
هم اکنون نسخه جدید شهر دریا در دسترس است. آیا میخواهید به نسخه جدید شهر دریا منتقل شوید؟

بله خیر