اشاره تلویحی شهریاری به کم کاری نماینده سابق/ در۲۰ سالی که مجلس نبودم، کاری انجام نشد/ علت قهر در زمان سفر وزیر کار به استان

اشاره تلویحی شهریاری به کم کاری نماینده سابق/ در۲۰ سالی که مجلس نبودم، کاری انجام نشد/ علت قهر در زمان سفر وزیر کار به استان

در نشست خبری نماینده دشتی و تنگستان مطرح شد؛ (2) گام نیوز: شهریاری گفت: بسیاری از پروژه‌هایی که در مجلس چهارم آغاز کرده بودم مثل ساخت سدها رها شده بود و ۲۰ سالی که در مجلس نبودم، کاری انجام نشده بود.

به گزارش گام نیوز نشست خبری نمانده دشتی و تنگستان در شرایطی برگزار شد که تا پیش از این از سوی پورفاطمی نماینده اصلاح طلب چهار دوره دشتی و تنگستان در مجلس مورد بی توجهی قرار می گرفت و همواره سوالات اصحاب رسانه و مشکلات مردم بی پاسخ می ماند.(بخش دوم گزارش خبری این نشست را در ادامه می خوانید)

اشاره تلویحی شهریاری به کم کاری نماینده سابق

شهریاری در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار«گام نیوز» که علت و عدم پیشرفت حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان نسبت به سایر حوزه ها چیست گفت: اگر سری به حوزه انتخابیه بزنید این موضوع کاملاً روشن است. 28 سال پیش بیمارستان زینبیه خورموج احداث شده است اما این بیمارستان فقط تابلوی بیمارستان را دارد و در حد یک درمانگاه بوده است این درحالیست که بیمارستان هایی که در سطح کشور همزمان با آن کلنگ زنی شد به بیمارستان های استاندارد تبدیل شده است.

وی افزود: از زمان ورودم به مجلس سعی کردم بیمارستان زینبیه را به 120 تخت خواب ارتقا دهیم و علاوه بر آن بخش های مختلف درمانی را به آن اضاف کردیم. همچنین با سه وزارتخانه در خصوص ارتقای این بیمارستان و تبدیل آن به بیمارستان معین نفت تفاهم نامه هایی را منعقد کردیم.

شهریاری ادامه داد: زمانی که شهرستان‌های دشتی و تنگستان را به عنوان نماینده تحویل گرفتم، تنگستان دارای ۱۸.۱ نرخ بیکاری مقام اول بیکاری را داشت و شهرستان دشتی هم بالای ۱۵ درصد نرخ بیکاری داشت، مشکل کم‌آبی و شرایط بحرانی آب به ویژه در بخش‌ها و روستاهای غیرمرکزی مردم را رنج می‌داد به ویژه در نوار ساحلی تنگستان و مصادف شدن سال‌های خشک و کم‌بارشی سطح آب‌های زیرزمینی را کاهش داده بود و کشاورزی منطقه ما را تهدید می‌کرد.

در۲۰ سالی که مجلس نبودم، کاری انجام نشد

وی گفت: در آن زمان سطح بهداشت و درمان در این حوزه بسیار پائین بود و بیمارستان‌ها در حد درمانگاه بودند، تعهدات دولت برای رسیدگی به زلزله‌زدگان روی زمین مانده بود، واحدهای صنعتی تعطیل بود و تعدادی از روستاها که تبدیل به شهر شده بودند فاقد خدمات شهری بودند و از نظر اداری و سازمانی شرایط لازم را نداشتند، بسیاری از پروژه‌هایی که در مجلس چهارم آغاز کرده بودم مثل ساخت سدها رها شده بود و ۲۰ سالی که در مجلس نبودم، کاری انجام نشده بود.

نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سدهای دشت پلنگ و باغان از طریق فاینانس چین تامین اعتبار شده است و این دو پروژه به صورت فعال در حال اجرا است.

موافق برجام هستم

شهریاری در پاسخ به این سوال که موافق برجام هستنید یا مخالف گفت: برجام یک دستاورد بزرگ برای دولت محسوب می شود. البته درزهایی به جهت نبود تیم اقتصادی در تیم مذاکره کننده هسته ای وجود دارد که این فقدان باعث شده آمریکا از این خلأ سوء استفاده کند و هجمه هایی را وارد نماید.

علت قهر شهریاری در زمان سفر وزیر کار به استان

این نماینده مجلس درخصوص مطرح شایعه ای مبنی بر قهر وی در زمان سفر وزیر کار به استان گفت: قول هایی را از وزارت بهداشت و نیز تامین اجتماعی برای احداث درمانگاه هایی در خورموج و اهرم گرفته بودم و قرار بود که یک قطعه زمین برای این منظور در خورموج اختصاص یابد یا اینکه ساختمان استیجاری را برای این موضوع در نظر گیرند اما متاسفانه هیچکدام از این موارد را عملی نکردند به همین دلیل در سفر وزیر کار به استان حضور نیافتم.

منطقه آزاد بوشهر مخالفان و موافقان جدی دارد

وی درباره احتمال تصویب طرح منطقه آزاد بوشهر در مجلس گفت: منطقه آزاد بوشهر مخالفان و موافقان جدی دارد و به طور قطعی نمی توان گفت در صورتی که به صحن مجلس بیاید تصویب شود.

تعاملم با دولت برد برد است

شهریاری درباره نوع مشی سیاسی خود اظهار داشت: در تعامل با دولت علی رغم اینکه با ورودم به مجلس همه فکر می کردند که مقابل دولت هستم اما عملکردم در این مدت و تعاملی که با دولت داشتم نشان داد که یک تعامل مثبت و برد برد است و از این تعامل در جهت رفع مشکلات حوزه انتخابیه ام گام بر می دارم.

نماینده دشتی و تنگستان افزود: بارزترین تقشم در جلسات بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم بود که به عنوان موافق برای بسیاری از وزرا ثبت نام کردم و حتی یک بار هم در دفاع از وزیر اقتصاد و دارایی صحبت کردم که به اذعان دولت این صحبت ها بسیار در گرفتن رای اعتماد این وزیر موثر بود.

هرگونه هجمه بر علیه سپاه، خودزنی است

نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص هجمه‌هایی که از داخل کشور به سپاه وارد می‌شود، گفت: هرگونه هجمه بر علیه سپاه، خودزنی است و به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

وی ادامه داد: سپاه به عنوان حافظ و ضامن انقلاب و نظام تلاش‌های فراوانی برای تثبیت و توسعه انقلاب از اول انقلاب تاکنون انجام داده و با وجود ناامنی‌های موجود در منطقه، نقش موثری برای حفظ امنیت بر عهده دارد که نیازمند تقویت است.

شهریاری عنوان کرد: هر فرد در هر جایگاهی اگر بخواهد سپاه را تخریب کند به مانند این است که بر شاخه‌ای نشسته و بخواهد شاخه زیرپای خود را قطع کند.

 


انتهای پیام /


کاربر عزیز
هم اکنون نسخه جدید شهر دریا در دسترس است. آیا میخواهید به نسخه جدید شهر دریا منتقل شوید؟

بله خیر