مجوز ۵۰ درصد رسانه‌های مکتوب و برخط استان بوشهر لغو می‌شود

مجوز ۵۰ درصد رسانه‌های مکتوب و برخط استان بوشهر لغو می‌شود

خانه مطبوعات رئیس خانه مطبوعات استان بوشهر با بیان اینکه بیش از ۸۰ رسانه‌های مکتوب و برخط استان بوشهر دارای مجوز رسمی هستند، گفت: مجوز ۵۰ درصد این رسانه‌ها تا یک‌ماه آینده به سبب عدم انتشار و نداشتن فعالیت لغو می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مازیار هوشمند ظهر امروز در نشست خبرنگاران با نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس با اشاره به اینکه 280 رسانه در استان بوشهر فعالیت می‌کنند اظهار داشت: 84 رسانه‌های مکتوب و بر خط استان بوشهر دارای مجوز رسمی از هیئت نظارت بر مطبوعات هستند.

وی  نقش مهم رسانه‌ها در پیگیری مطالبات مردم و توسعه همه جانبه استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و  گفت: رسانه‌ها نقش مهم و تاثیرگذاری در عرصه‌های مختلف  اجتماع دارندو به نوعی رابط بین مردم و مسئولان قلمداد می‌شوند.

رئیس خانه مطبوعات استان بوشهر از لغو مجوز 14 نشریه استان بوشهر خبرداد و افزود: با لغو مجوز فعالیت 14 رسانه استان بوشهر، تعداد رسانه‌های دارای مجوز  این استان به 70 رسانه رسیده است.

هوشمند با اشاره به اینکه مجوز 50 درصد رسانه‌های مکتوب و برخط استان بوشهر لغو می‌شود خاطر نشان کرد:  مجوز 50 درصد این رسانه‌ها تا یک‌ماه آینده به سبب عدم انتشار و نداشتن فعالیت لغو می‌شود.

وی با انتقاد از تدوین آئین‌نامه نحو انتشار آگهی وزارت نفت در مطبوعات استان بوشهر افزود: دستورالعمل غیر قانونی وزارت نفت در واگذاری آگهی‌های وزارت نفت به مطبوعات استان بوشهر، مشکلاتی به این عرصه وارد کرده و این در حالی است که ارتباط مسئولان وزارت نفت در استان بوشهر با مطبوعات این استان بسیار مطلوب است.

هوشمند با بیان اینکه 70 درصد آگهی‌های مطبوعات مربوط به وزارت نفت است گفت: 70 درصد آگهی مطبوعات مربوط به وزارت نفت است که 60 درصد آن در استان‌های خوزستان و بوشهر است که با ابلاغ آیین‌نامه غیر قانونی در 4 سال قبل مشکلات مطبوعات استان بوشهر را افزایش داده است.

رئیس خانه مطبوعات استان بوشهر با تاکید بر تخصیص اعتبارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در نیمه نخست امسال 10 درصد اعتبارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تخصیص یافته که پرداخت یارانه مطبوعات را با مشکل مواجه کرده است.

وی باتاکید بر حمایت از خبرنگاران و مطبوعات خاطر‌نشان کرد: حمایت و کمک به مطبوعات باید در اولویت برنامه‌های مسئولان قرار بگیرد. کمک به اقتصاد مطبوعات و پایش مشکلات آنان و شناسایی استعدادهای بالقوه از برنامه‌های خانه مطبوعات استان بوشهر است.

انتهای پیام/


کاربر عزیز
هم اکنون نسخه جدید شهر دریا در دسترس است. آیا میخواهید به نسخه جدید شهر دریا منتقل شوید؟

بله خیر