حوزه علمیه استان بوشهر به قطب تربیت حوزه علمیه کشور تبدیل می‌شود

حوزه علمیه استان بوشهر به قطب تربیت حوزه علمیه کشور تبدیل می‌شود

صفایی بوشهری امام جمعه بوشهر گفت: در عرصه اجرای طرح‌های حوزه علمیه، استان بوشهر موفق عمل کرده به‌گونه‌ای که تا ۷ سال آینده .

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری ظهر امروز در نشست با بسیج اساتید دانشگاه‌های استان بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس و با بیان اینکه جهان در آستانه تحول است اظهار داشت: تحول عظیم در جهان با پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شد و هر روز شدت بیشتری به خود می‌گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر از طراحی نظام سرمایه‌داری برای استثمار جهان خبرداد و افزود: نظام سرمایه‌داری جهان که برای استثمار جهان طراحی شده همچنان دچار انحطاط است و باید جهان را از سلطه رها و آزاد کنیم.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی باید به سمت خودکفایی سوق داده شود گفت: دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی باید به سمت خودکفایی و مرجعیت علمی سوق داده شود و تبعیض علمی جهان سلطه را بشکند.

صفایی بوشهری با تاکید بر رشد در عرصه علم و فناوری تصریح کرد: باید در عرصه علم و فناوری جهان رشد کنیم تا تمام حصارها از بین برده شود و به مرجعیت علمی در جهان دست یابیم.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر ایجاد منطقه آزاد علم و فناوری در بوشهر گفت: به جای اینکه بوشهر به منطقه آزاد تجاری تبدیل شود و محصولات دیگر نقاط جهان به استان بوشهر وارد و نقش ترانزیت کالا و واسطه‌گری ایجاد شود، دانشگاه‌های استان بوشهر باید پیشرفت کنند و این استان را به منطقه آزاد علم و فناوری تبدیل شود و تجارت مالی به سمت تجارت علم برود.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه حوزه علمیه استان بوشهر به قطب تربیت حوزه علمیه کشور تبدیل می‌شود خاطرنشان کرد: در عرصه اجرای طرح‌های حوزه علمیه، استان بوشهر موفق عمل کرده به‌گونه‌ای که تا 7 سال آینده  حوزه علمیه استان بوشهر به قطب تربیت حوزه علمیه کشور تبدیل می‌شود.

صفایی بوشهری با تاکید بر توجه به ساختمان‌های مراکز آموزش عالی تصریح کرد: باید زیباترین و مجهزترین ساختمان‌های استان بوشهر مربوط به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و حوزه‌های علمیه باشد نه به ادارات، سازمان‌ها و بانک‌ها اختصاص یابد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به تهاجم فرهنگی غرب گفت: در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن، در دانشگاه‌ها باید فرهنگ انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی‌گری حفظ شود.

انتهای پیام/


کاربر عزیز
هم اکنون نسخه جدید شهر دریا در دسترس است. آیا میخواهید به نسخه جدید شهر دریا منتقل شوید؟

بله خیر