قیام عاشورا در جهان محو شدنی نیست

قیام عاشورا در جهان محو شدنی نیست

صفایی امام جمعه بوشهر با بیان اینکه اسلام عصاره تمام ادیان الهی و امام حسین(ع) عصاره دین مبین اسلام است گفت: و در تمامی ادوار و زمان‌های مختلف جاری و ساری است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در همایش میثاق عاشورائیان بوشهر با بیان اینکه این استان در طول تاریخ چراغ روشنی برای ترویج دین مبین اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بوده و است اظهار داشت: نوحه‌خواهان و مداحان استان بوشهر خدمتگزار واقعی ائمه اطهار(ع) و دین مبین اسلام است چراکه این افراد در طول تاریخ  در ترویج دین اسلام و فرهنگ علوی تلاش کرده‌‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اسلام را عصاره ادیان الهی دانست و خاطرنشان کرد: اسلام عصاره ادیان الهی و امام حسین (ع) عصاره اسلام است و این مطالب به این معنی است که حضرت امام حسین (ع) عصاره ادیان الهی است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به جایگاه سید و سالار شهیدان در دین مبین اسلام تصریح کرد: حضرت امام حسین(ع)کلمه طیبه الهی است که راه، کلام و نامش همواره در سراسر جهان و در طول تاریخ ماندگار است.

صفایی بوشهری با تاکید بر همراه شدن عزاداری حسینی با ترویج دین مبین اسلام  افزود: نام امام حسین(ع) و و در تمامی ادوار و زمان‌های مختلف جاری و ساری است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، نماز، ذکر خدا، انس با قرآن، حجاب، عفاف و اخلاق و تکریم را از آموزه‌های  قیام عاشورا دانست و تاکید کرد: مداحان و خادمان مکتب امام حسین(ع) باید در ترویج راه و مسیر خدا از هیچ کوششی فروگذاری نکنند که تاکنون در این مسیر موفق عمل کرده‌اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر نیز با تشریح اهداف برگزاری همایش میثاق عاشورائیان در بوشهر اظهار داشت: سیاست‌های کلی ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های دینی در آستانه ماه محرم در این همایش تبیین می‌شود.

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی نقش هیئت‌های مذهبی در ترویج معارف حسینی را مورد اشاره قرار داد و افزود: هر مجلس و خیمه و بیرقی برای اقامه عزای امام حسین (ع) برپا می‌شود باید یک مدرسه معرفتی برای ترویج معارف امام حسین (ع) باشد.

وی، امر به معروف و نهی از منکر، مقابله با ظلم و ستم، ایثار و وحدت را از ویژگی‌های قیام امام حسین (ع) عنوان کرد و با اشاره به تقارن امسال ماه محرم با هفته دفاع مقدس تصریح کرد: انقلاب ما یک انقلاب دینی است و با الگو پذیری از قیام عاشورا به پیروزی رسید و در دوران دفاع مقدس هم رزمندگان اسلام با الگوگرفتن از عاشورا و نهضت امام حسین(ع) در مقابل دشمنان به پیروزی رسیدند.

انتهای پیام/


کاربر عزیز
هم اکنون نسخه جدید شهر دریا در دسترس است. آیا میخواهید به نسخه جدید شهر دریا منتقل شوید؟

بله خیر