ساخت ۱۰ سکوی گازی پارس جنوبی در یارد صدرا

ساخت ۱۰ سکوی گازی پارس جنوبی در یارد صدرا

سکودریایی رئیس کنترل طرح های شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به گفت: سه عرشه از بخش فراساحل فازهای ۱۳، ۱۴ و ۲۲ ،۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی تا پایان امسال آماده بارگیری و نصب در موقعیت مخزنی این فازها می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سید‌حسام‌الدین امیری بعدازظهر امروز در بازدید از روند ساخت سکوهای پارس جنوبی در یارد صدرا با اشاره به پیشرفت قابل قبول روند ساخت سکوهای دریایی فازهای 13، 14 و 22تا 24 پارس جنوبی در یارد صدرا اظهار داشت:در حال حاضر پیشرفت‌های صورت گرفته به نسبت تامین منابع مالی،  روند مناسبی را طی می‌کند.

امیری تامین منابع مالی را از عوامل کلیدی استمرار پیشرفت این پروژه‌ها برشمرد و پیش بینی کرد که از هر کدام از فازهای ذکر شده تا پایان سال 96، حداقل یک عرشه آماده حمل و انتقال به موقعیت دریا شود.

وی از هدف گذاری تکمیل سه سکوی گازی پارس جنوبی در یارد صدرا تا پایان امسال خبرداد و گفت:سه عرشه از بخش فراساحل فازهای 13، 14 و 22 ،23 و 24 پارس جنوبی تا پایان امسال آماده بارگیری و نصب در موقعیت مخزنی این فازها می‌شود.

به گفته رئیس کنترل طرح های شرکت نفت و گاز پارس در بخش خشکی طرح‌های فاز 13 و 22 تا 24 نیز تا پایان امسال علاوه بر راه‌اندازی واحدهای یوتیلیتی، یک ردیف شیرین سازی آماده بهره برداری می‌شود.

وی، با اشاره به اولویت‌های جدید این شرکت امسال گفت: با توجه به اینکه پنج طرح اولویت‌دار گازی در فروردین ماه امسال به بهره برداری رسمی رسیدند، فازهای 13، 14 و 22 تا 24 اولویت اصلی کارفرما امسال به شمار می‌رود.

انتهای پیام/


کاربر عزیز
هم اکنون نسخه جدید شهر دریا در دسترس است. آیا میخواهید به نسخه جدید شهر دریا منتقل شوید؟

بله خیر