افزایش 24 درصدی آمار طلاق در شهرستان دیر

افزایش 24 درصدی آمار طلاق در شهرستان دیر

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر خبر داد رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: طبق آمارهای رسمی طی سال‌های 91 تا 95 تنها 5 درصد ازدواج‌های ثبت شده در استان بوشهر مربوط به شهرستان دیّر بوده و در این سال‌ها، آمار طلاق در شهرستان دیّر از 15 به تقریبا 24 درصد افزایش یافته است.

به گزارش گام نیوز عادل مقدس بعد از ظهر امروز در همایش ازدواج آسان و پایدار در تالار فرهنگ دیّر اظهار داشت: آسانی و پایداری ازدواج وابسته به یکدیگر است و برای تداوم یک زندگی زناشویی به جای سخت گیری باید ملاک‌ها و معیاری‌های اسلامی و شرعی مد نظر زوجین و خانواده‌ها قرار گیرد.

وی اضافه کرد: اگر ازدواج‌ها بر اساس معیارهای عقل و شرع باشد زندگی پایداری را به همراه دارد و در نتیجه شاهد یک خانواده موفق و به تبع آن یک نسل موفق و جامعه‌ای سالم و خوب خواهیم بود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر تصریح کرد: طبق آمارهای رسمی طی سال‌های 91 تا 95 تنها 5 درصد ازدواج‌های ثبت شده در استان بوشهر مربوط به شهرستان دیّر بوده و در این سال‌ها، آمار طلاق در شهرستان دیّر از 15 به تقریبا 24 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: تغییر در نگرش‌ها و روی آوردن خانواده‌ها به ملاک‌های غلط در ازدواج و مشکلات اقتصادی و اجتماعی باعث شده تا امروز شاهد بالا رفتن سن ازدواج در جامعه باشیم.

مقدس با اعلام این که آمار ازدواج در کشور به ازای هر یک‌هزارنفر 12 نفر است، گفت: بررسی آماری ازدواج در سطح شهرستان دیر نشان می‌دهد که این آمار در این شهرستان 9 نفر است که از شاخص کشوری کمتر است.

وی با تأکید بر لزوم بازگشت خانواده‌ها به سبک زندگی اسلامی ادامه داد: ایمان، اخلاق و اصالت خانوادگی به معنای پاکی و نجابت سه عنصری مهم است که در زندگی یک جوان مسلمان باید لحاظ شود.

این مقام مسوول عنوان کرد: همایش ازدواج سالم و پایدار در راستای سیاست‌های کلی خانواده که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده و جهت ترویج سبک زندگی اسلامی برگزار می شود و شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر مفتخر است که در چنین مسیری قدم برمی‌دارد.

منبع: فارس

 


انتهای پیام /


کاربر عزیز
هم اکنون نسخه جدید شهر دریا در دسترس است. آیا میخواهید به نسخه جدید شهر دریا منتقل شوید؟

بله خیر