زیرساخت‌های جاذبه‌ توریستی روستاهای استان بوشهر توسعه می‌یابد

زیرساخت‌های جاذبه‌ توریستی روستاهای استان بوشهر توسعه می‌یابد

توسعه روستایی

 اتحاد خبر: مدیرکل روستایی و امور شوراهای استانداری بوشهر با تاکید بر توجه به ظرفیت طرح‌های اشتغال‌زایی در روستاهای استان بوشهر گفت: با توجه به ظرفیت جاذبه‌های توریستی روستاهای استان بوشهر زیرساخت‌های این قابلیت‌ها توسعه می‌یابد.

به گزارش تسنیم، بهرام نکیسا ظهر امروز در نشست با دهیاران بخش بوشکان شهرستان دشتستان روستاهای شاه پسر مرد و درنگ، یکی از قابلیت‌‌های  اشتغال‌زایی را طرح‌های گردشگری دانست و با تاکید بر  استفاده  از این ظرفیت اظهار داشت: بر اساس ظرفیت استان بوشهر، طرح‌های اشتغال‌زایی روستاهای استان بوشهر شناسایی و تدوین شده است.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های جاذبه‌ توریستی روستاهای استان بوشهر  توسعه می‌یابد خاطر نشان کرد:با توجه به ظرفیت جاذبه‌های توریستی روستاهای استان بوشهر زیرساخت‌های این قابلیت‌ها توسعه می‌یابد.

مدیرکل روستایی و امور شوراهای استانداری بوشهر به ظرفیت گردشگری روستاهای استان بوشهر پرداخت و تصریح کرد: استعدادهای منحصر به فرد گردشگری نهفته در روستای شاه پسر مرد دشتستان نیازمند نگاهی نو و خلاقانه در راستای ایجاد اشتغال و کار آفرینی است.

 نکیسا با بیان اینکه آثار تاریخی در  روستاهای دشتستان می‌تواند این منطقه تاریخی را به یکی از قطب‌های گردشگری کشور تبدیل کند گفت : مرقد مطهر امامزادگان محمد فیروز، شاه پسر مرد و شاهزاده اسماعیل، مقبره سردار شهید راه استقلال و آزادی میهن غضنفرالسلطنه برازجانی، قلعه پریزاد و برج متعلق به دوران ساسانی و چندین هکتار باغات نخیلات و مرکبات در کنار سایر جاذبه‌های طبیعی و ارتفاع این روستاها از سطح دریا، اقلیمی منحصر به فرد، به همراه مستحدثات طبیعی دیدنی در اطراف این روستا جاذبه‌های بی نظیر توریستی را بوجود آورده است که به نوبه خود می‌تواند این منطقه تاریخی را به یکی از قطب‌های گردشگری کشور تبدیل کند.

وی گفت: روستاهای شاه پسر مرد و درنگ دشتستان یکی از روستاهای تاریخی در استان بوشهر است که باید نسبت به معرفی این قبیل روستاها بیش از پیش توجه شود .

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر افزود: از آنجائی که مشاغل فراوانی درعرصه صنعت توریسم نهفته شایسته است که شوراهای اسلامی و دهیاران اینگونه روستاها به این مهم توجه کنند.

نکیسا تاکید کرد: از دیگر قابلیت‌های روستاهای مذکور پرورش دام، طیور، زنبورداری و صنایع دستی است که باید مورد حمایت قرار گیرد.

وی بیان کرد:روستاهای شهرستان دشتستان همچون سایر روستاهای استان بوشهر بخوبی این قابلیت را دارا است که محلی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی و سرمایه‌گذاران و کارآفرینان باشند./سکاربر عزیز
هم اکنون نسخه جدید شهر دریا در دسترس است. آیا میخواهید به نسخه جدید شهر دریا منتقل شوید؟

بله خیر