۹۰ درصد دانش‌آموزان بردخون به مراکز آموزش عالی معتبر راه یافتند

۹۰ درصد دانش‌آموزان بردخون به مراکز آموزش عالی معتبر راه یافتند

بوشهر اتحاد خبر: رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون گفت: بیش از ۹۰ درصد دانش‌آموزان بردخون به مراکز آموزش عالی معتبر راه یافته‌اند.

به گزارش مهر، ظهیر محمودی بعد از ظهر چهارشنبه در نشست خبری با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: توجه به آرمان های سالار شهیدان برای همه ضروری است و دانش آموزان تشنه حقایق و معارف اسلامی و الهی هستند که سفارشات ائمه اطهار و بویژه امام حسین(ع)نیاز به بازخوانی دوباره دارد.

وی اضافه کرد: نماز اصلی‌ترین هدف امام حسین(ع) در قیام عاشورا بود که ما نیز با الگوگرفتن از آن حضرت بکوشیم در این مسیر حرکت کنیم و ذره‌ای از اهداف مقدس آنان عقب ننشینیم.

مدرسه خاطره ماندگاراست

محمودی مدرسه را خاطره ماندگار خواند و گفت: تلاش می‌کنیم این خاطره ماندگار و زیبا برای همیشه در ذهن دانش آموزان حک شود و تا پایان عمر فراموش نکنند.

وی از اولیا خواست در مدارس حضوری همیشگی و دائمی داشته باشند و افزود: با مشارکت مردم و مسئولان به توسعه همه جانبه می رسیم و تعلیم و تربیت به جایگاه واقعی و همیشگی خود نائل می شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون اضافه کرد: مشارکت تنها کمک مالی نیست بلکه با ارائه طرح‌ها و ایده‌ها می‌توان در راستای تقویت آموزش و پرورش نوین گام برداشت.

نقش خبرنگاران بی بدیل است

محمودی به نقش خبرنگاران اشاره کرد و افزود: حضور و وجود خبرنگاران برای اطلاع رسانی و توسعه جامعه مؤثر است و این قشر نقش بی بدیلی در عرصه های مختلف دارند.

وی آگاهی بخشی به جامعه و اطلاع رسانی را باعث ایجاد شفافیت در کشور دانست و گفت: مسئولان و مدیران باید عملکرد و فعالیت های خود را صریح و بدون مانع در اختیار خبرنگاران قرار دهند تا مردم به اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

محمودی اضافه کرد: باید همواره پاسخگوی وظایف و عملکرد خود در برابر جامعه باشیم چرا که معتقدیم شفافیت و پیشرفت زمانی حاصل می شود که در اتاق مسئولان به روی خبرنگاران باز باشد.

از آموزگاران کلاس اولی تجلیل می شود

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آموزگاران کلاس اولی فعالیت و تلاش زیادی در آموزش دانش آموزان دارند و زیربنای آموزش در مدارس هستند.

محمودی با بیان اینکه همه معلمان و آموزگاران برای جامعه عزیز هستند، افزود: دوره ابتدایی و جایگاه کلاس اول بر کسی پوشیده نیست زیرا همه یک روز در کلاس اول و پشت میز و نیمکت ها نشسته اند و پایه پیشرفت های بعدی است.

طرح تقویت بنیه علمی ادامه یابد

محمودی با تقدیر از استاندار، دهیاران، بخشداران، شوراهای اسلامی و همه دست اندرکاران طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان گفت: طرح تقویت بنیه علمی موجب جهش علمی در استان شده است و درصد قبولی در مراکز آموزش عالی را بیشتر کرده و باعث کیفیت بخشی آموزشی مدارس شده است.

وی افزود: در منطقه همه در کنار و همراه مدارس هستند و با مشارکت ادارات و شوراهای اسلامی و دهیاران و مردم وضعیت مدارس مناسب و رو به رشد است و آینده ای درخشان خواهیم داشت.

سازمان های غیردولتی در کنار آموزش و پرورش هستند

دبیر شورای آموزش و پرورش منطقه بردخون با اشاره به ساحت های شش گانه طرح تحول بنیادین گفت: برای دستیابی به فضای تربیتی و آموزشی مناسب و دستیابی به حیات طیبه همکاری های برون سازمانی نیاز است.

وی افزود: سازمان های غیردولتی مانند محیط زیست و نهادهای مردمی و عمومی و اقشار مردم همچون گذشته در کنار آموزش و پرورش هستند و حوزه تعلیم و تربیت را یاری می دهند چرا که آموزش و پرورش متعلق به همگان است.

بحران آب جدی است

محمودی در زمینه بحران آب گفت: دانش آموزان باید شیوه مصرف صحیح آب را بدانند و با صرف جویی مانع اسراف سرمایه بزرگی مانند آب شوند.

وی افزود: می‌توان با آموزش و فرهنگ‌سازی و آشنایی دانش آموزان و خانواده‌ها با چگونگی بهره‌مندی از این نعمت ارزشمند الهی، آب را برای آیندگان ذخیره کنیم تا دچار بحران نشویم.

۲۵۰کلاس اولی در کلاس‌های درس حاضر شدند

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون گفت: ۲۵۰ دانش آموز کلاس اولی در کلاس های درس حاضر شدند.

وی افزود: امروز همزمان با سراسر کشور دانش آموزان کلاس اولی با گل و شیرینی و دریافت هدیه در کلاس حضور یافتند و درس و مشق را آغاز کردند.

محمودی اضافه کرد:۲ هزار و ۱۸۰ دانش آموز در سامانه سناد ثبت نام شده اند و نوآموزان پیش دبستانی نیز در مدارس پیش دبستانی سازماندهی شده اند و جشن غنچه ها را برگزار کرده اند.

از دانش آموزان کم بضاعت حمایت شده است

ظهیر محمودی گفت: مانند سال گذشته حدود هزار نفر سهمیه نوشت‌افزار و پوشاک در نظرگرفته شده و با همکاری خیرین و نهادهای خیریه و عام المنفعه و امدادی نیاز دانش آموزان رفع شد.

وی افزود: صندوق علی اکبر با کمک ماهانه همکاران برای حمایت از دانش آموزان محروم راه‌اندازی شده است.

اعتبارات رشد خوبی داشته است

این مقام مسئول اظهار داشت: برای تعمیر و تجهیز مدارس مبلغ پنج میلیارد ریال اختصاص یافته است و ۱۶ میلیارد ریال نیز در زمینه ساخت و نوسازی مدارس تعیین شده است.

وی با بیان اینکه مدرسه امیرکبیر فعلا راکد است و ۸۰۰ میلیون ریال برای ادامه پروژه مصوب شده تا مطالبات پیمانکار پرداخت شود، افزود: کار ساخت مدرسه امیرکبیر از سال ۸۹ آغاز شده و ۹۰ درصد آن انجام شده که امیدواریم تا پایان سال ۹۶ به بهره برداری برسد.

محمودی ادامه داد: شش میلیارد ریال برای ساخت مدرسه جدید در شهر بردخون اختصاص یافته است که کار احداث آن امسال آغاز می‌شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون ابراز داشت: تجهیزات مدارس به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال بین مدارس منطقه توزیع شده تا برای آغاز سال تحصیلی مشکلی نداشته باشند.

وی افزود: تلاش می کنیم پنج میلیارد ریال را مدیریت کنیم تا مدیران دغدغه تجهیزات نداشته باشند و برنامه‌های با کیفیت اجرا کنند تا بتوانیم همگام با شهرستان‌ها و مناطق دیگر به توسعه علمی برسیم.

محمودی اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد دانش آموزان منطقه توانسته اند به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی راه پیدا کنند.

وی افزود: دانش‌آموزان مدارس منطقه به‌ویژه هنرستان‌های کاردانش به مراکز  علمی معتبر راه یافته‌اند و هنرستان‌ها از حالت خمودگی و گمنامی خارج شده اند و اکنون مرکزی برای دانش آموزان نخبه است.

احداث پنج کلاس جدید

محمودی به موضوع فضاهای مدارس اشاره کرد و گفت: با مشارکت متانول پنج کلاس درس در منطقه احداث شده است تا عدالت آموزشی برقرار شود.

وی افزود: به همه کلاس اولی‌ها بسته نوشت افزار و هدیه فرهنگی داده‌ایم که در این زمینه خیرین و محیط زیست مشارکت داشته اند.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون اضافه کرد: معاونت های سه گانه آموزش و پرورش وحوزه ریاست فعالیت ها و عملکرد بسیار خوبی در مدارس و منطقه داشته اند که هدف خدمت رسانی و کشف استعدادها بوده است.

اجرای طرح روستا مرکزی

این مقام مسئول ادامه داد: برای انتقال دانش آموزان دختر روستایی در قالب طرح روستا مرکزی برنامه ریزی های لازم صورت گرفته و ۱۳۵ نفر از دانش اموزان در این طرح جابجا می شوند.

وی با اشاره به اینکه صندوق احیاء نمازخانه ها در منطقه راه‌اندازی شده، تصریح کرد: کل اعتبارات سال ۹۶ مبلغ ۲۱ میلیارد ریال است که امیدواریم مشکلات این منطقه به حداقل برسد.

محمودی برگزاری همایش‌ها و نشست‌ها، اجرای مراسمات و جشن ها، آموزش خانواده ها و فرهنگیان، کلاس های فوق برنامه، حضور در مناسبت‌ها و اعیاد و عزاداری ها و همراهی با ادارات و شوراها را یادآور شد و گفت: امام جمعه و مسئولان و شوراها و دهیاران همکاری بسیار خوبی با آموزش و پرورش دارند.

وی افزود: برای کاهش آسیب های اجتماعی بویژه فضای مجازی برنامه ریزی کرده ایم و با مشارکت مدارس و خانواده ها می کوشیم آسیب ها به حداقل برسد.

شناسایی اولیای بی‌سواد

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون اضافه کرد: تلاش شده با شناسایی اولیای بیسواد و آموزش آنان در مسیر باسوادی منطقه گام برداریم که اکنون ۱۰۷ نفر در دوره انتقال و ۳۵ نفر در کلاس های سوادآموزی حضور دارند.

وی در پایان نقد منصفانه و عالمانه را باعث رشد و پیشرفت دانست و گفت: منتظر نظرات و ایده های خلاقانه و خوب همه مردم بویژه رسانه ها هستیم تا آموزش و پرورش منطقه به پویایی و رشد لازم برسد./سکاربر عزیز
هم اکنون نسخه جدید شهر دریا در دسترس است. آیا میخواهید به نسخه جدید شهر دریا منتقل شوید؟

بله خیر