برگزاری مراسم سینه‌رنی سنتی به مدت 10 روز در تیپ پیاده بوشهر

برگزاری مراسم سینه‌رنی سنتی به مدت 10 روز در تیپ پیاده بوشهر

 فرمانده تیپ پیاده امام صادق(ع) استان بوشهر مطرح کرد: فرمانده تیپ پیاده امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: مراسم سینه‌رنی سنتی به مدت 10 روز در تیپ پیاده بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش گام نیوز سردار محمدتقی صفری در جلسه ستاد برگزاری برنامه‌های هفته دفاع مقدس در تیپ پیاده امام صادق(ع) استان بوشهر با تسلیت ایام محرم، اظهار داشت: ماه محرم، ماه نهضت خونین حسینی و ماه حزن و اندوه بر مصائب سیدالشهداء(ع) و برانگیخته شدن احساسات بر علیه ظلم و ستم  می‌باشد که نمونه آن انقلاب اسلامی ایران است که در حال حاضر در مقابل استکبار جهانی ایستاده و مقاومت می‌کند.

وی افزود: شعار «هیهات من الذله» یکی از شعارهایی است که امام حسین(ع) هنگام قیام خود آن را مطرح کردند اما هنوز هم جدید بوده و همیشه هم نو خواهد ماند و کهنه نخواهد شد و به ما درس مقاومت و سازش‌ناپذیری می‌دهد.

فرمانده تیپ پیاده امام صادق(ع) استان بوشهر ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، گفت: این هفته یادآور رشادت‌ها و مقاومت‌های جوانان پاک و مومن و به پا خواسته و خداجوی ایران و دفاع جانانه رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس است.

صفری با تاکید بر اینکه هفته دفاع مقدس مانند حماسه حسینی باید همیشه تاریخ باقی بماند و نباید فراموش شود، ادامه داد: ما به تکرار خاطرات و رشادت‌های این دوران نیاز داشته و باید با دقت به نسل امروز و آینده گوشزد شود.

 وی با بیان اینکه ما ملتی بودیم که با دست خالی در برابر جهانخواران و در رأس آن‌ها استکبار و آمریکا مقاومت کردیم، افزود: امروز با استفاده از تجربه دوران دفاع مقدس به یک قدرت قوی و خودکفا از لحاظ نظامی و دفاعی تبدیل شده و از پیشرفته‌ترین تجهیزات نظامی برخوردار و دارای یک ارتش و سپاه قوی هستیم ضمن اینکه دشمنان ما خوار و ذلیل شده‌اند.

فرمانده تیپ پیاده امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: دفاع مقدس ملت ایران، افسانه شکست ناپذیر ابرقدرت‌های جهان را در هم شکست و معیار و تجربه الهام‌بخش را فرا روی ملت‌های طالب آزادی قرار داد تا با بکاربردن مدل انقلاب اسلامی به رویارویی با قدرت‌های بزرگ شیطانی بپردازند.

وی بیان کرد: هر مجموعه‌ای که بیشتر در مقابل منافع استکبار ایستاده باشد، دشمن هم بیشتر علیه آن فضاسازی می‌کند و از این رو سپاه هدف فضاسازی و جوسازی دشمنان قرار گرفته است.

 صفری با بیان اینکه برنامه‌های متنوع فرهنگی در تیپ پیاده امام صادق(ع) و گردان‌های این تیپ در سطح استان برگزار می‌شود،عنوان کرد: دیدار با امام جمعه بوشهر، دیدار با خانواده شهدا، غبار روبی قبور شهدا، گردهمایی فرهنگ نهادی، حسینی و دفاع مقدس، مراسم سینه‌زنی سنتی به مدت 10 روز در تیپ و گردهمایی مصون‌سازی فرهنگی در تیپ پیاده امام صادق(ع) و گردان‌های این تیپ در طول هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.

منبع: فارس

 


انتهای پیام /


کاربر عزیز
هم اکنون نسخه جدید شهر دریا در دسترس است. آیا میخواهید به نسخه جدید شهر دریا منتقل شوید؟

بله خیر