آب آشامیدنی مناطق ساحلی کشور از طریق تأسیسات آب شیرین‌کن تأمین می‌شود

آب آشامیدنی مناطق ساحلی کشور از طریق تأسیسات آب شیرین‌کن تأمین می‌شود

ستار محمودی قائم مقام وزیر نیرو سرپرست وزارت نیرو گفت: توسعه طرح‌های آب شیرین‌کن در مناطق ساحلی کشورمان از سیاست‌های وزارت نیرو است که این پروژه‌ها در تأمین آب آشامیدنی روستاها و شهرهای کشورمان نقش تأثیرگذاری دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، ستار محمودی صبح امروز وارد فرودگاه بوشهر شد و مورد استقبال استاندار و مسئولان آب، فاضلاب و شرکت‌های آب استان بوشهر قرار گرفت.

وی از تأسیسات آب شیرین‌کن بوشهر بازید و بر توسعه این پروژه‌ها تأکید کرد.

سرپرست وزارت نیرو با بیان اینکه توسعه طرح‌های آب شیرین‌کن در مناطق ساحلی کشورمان از سیاستهای وزارت نیرو است، خاطرنشان کرد: تأمین آب آشامیدنی از طریق پروژه‌های آب شیرین‌کن با مشارکت بخش خصوصی در اولویت برنامه‌های این وزارتخانه قرار دارد که امسال این پروژه‌ها در اولویت برنامه وزارت نیرو است.

محمودی با اشاره به طرح‌های آب شیرین‌کن در بوشهر افزود: هم‌اکنون 5 طرح آب شیرین‌کن برای اجرا در بوشهر تدوین شده که 2 پروژه آن در مدار تولید قرار گرفته است.

وی بیان کرد:‌هم‌اکنون روزانه 20 هزار مترمکعب در شبانه‌روز تولید و به شبکه توزیع شهرهای کنگان و بوشهر منتقل می‌شود.

سرپرست وزارت نیرو افزود: طرح تولید آب از دریا با ظرفیت 35 هزار مترمکعب در شبانه‌روز از طرح‌های آینده وزارت نیرو در شهر بوشهر دانست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر نیز با اشاره به اجرای طرح آب شیرین‌کن بوشهر با ظرفیت 10 هزار مترمکعب در شبانه‌روز تصریح کرد: این طرح با مشارکت بخش خصوصی و با سرمایه‌گذاری 42 میلیارد تومان افتتاح شده است که بخشی از نیاز آب آشامیدنی شهر بوشهر برطرف می‌کند.

کی‌قباد یاکیده از اجرای طرح آب شیرین‌کن 35 هزار مترمکعبی شهر بوشهر خبر داد و گفت: در تلاش هستیم طرح 35 هزار مترمکعبی آب با مشارکت بخش خصوصی امسال عملیات اجرایی آن آغاز شود.

انتهای پیام/


کاربر عزیز
هم اکنون نسخه جدید شهر دریا در دسترس است. آیا میخواهید به نسخه جدید شهر دریا منتقل شوید؟

بله خیر