طرح ایران مهارت در مدارس دشتستان اجرا می‌ شود

طرح ایران مهارت در مدارس دشتستان اجرا می‌ شود

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتستان: رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتستان گفت: طرح آموزش حرفه های مهارتی کوتاه مدت با عنوان ایران مهارت در مدارس متوسطه دوره اول و دوم این شهرستان اجرا می‌ شود.

به گزارش گام نیوز مهدی فرامرزی در نشست با مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان اظهار داشت: در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و اجرایی نمودن منویات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم تحول در نظام آموزشی رسمی دوره متوسطه و تاکید رییس جمهوری در خصوص ارائه آموزش های مهارت محور به دانش آموزان طرح آموزش حرفه های مهارتی کوتاه مدت ایران مهارت با همکاری آموزش و پرورش برای دانش آموزان علاقه مند به فراگیری فنون مهارتی اجرا می‌ شود.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتستان اظهار کرد: موضوع پیوند بین آموزش‌های رسمی و غیررسمی همواره دغدغه‌ای در دستگاه‌ها ارائه دهنده آموزش بوده است و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در تلاش است با ایجاد گفتمان مهارت آموزی و برگزاری جلسات مختلف با دستگاه‌های دیگر در این مسیر گام بردارد.

فرامرزی با اشاره به طرح ایران مهارت، افزود: این طرح در سال 1396 مصوب شد و به طور خلاصه تلاش می‌کند تا در دوره متوسطه اول و دوم برنامه‌ای را برای آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با فضای کار و اشتغال، ارتقای توانمندی‌ها و مهارت‌های متناسب با ویژگی‌های شناختی و جمعی آنها و پیوند بیشتر آنها با فضای کسب‌وکار و فعالیت‌های کارآفرینانه ارائه دهد.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتستان  ادامه داد: طرح ایران مهارت در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و با هدف اثرگذاری بیش از پیش آموزش‌های ارائه شده در سطح مدارس تدوین و اجرایی می‌شود.

وی عدم ارائه آموزش‌های مهارتی در نظام آموزش و پرورش را یکی از چالش‌های پیش رو کشور در تربیت افراد کارآفرین ذکر کرد و گفت: طرح ایران مهارت فرصتی مناسب در راستای آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان با آموزش‌های مهارتی و تربیت نیروی متخصص و نقش این آموزش‌ها در ایجاد اشتغال مولد و پایدار است.

منبع: فارس

 


انتهای پیام /


کاربر عزیز
هم اکنون نسخه جدید شهر دریا در دسترس است. آیا میخواهید به نسخه جدید شهر دریا منتقل شوید؟

بله خیر