مهارت های فنی دانش آموزان شهرستان دیلم افزایش می یابد

مهارت های فنی دانش آموزان شهرستان دیلم افزایش می یابد

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دیلم: رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دیلم اظهار داشت: ارائه آموزش های مهارتی با توجه به نقش آفرینی در توانمندسازی نیروی اشتغال باید از سنین پائین آغاز شود.

به گزارش گام نیوز ر حسین مرتضوی امروز در نشست با مدیر آموزش و پرورش بخش امام حسن با بیان اینکه توانمندسازی دانش آموزان با آموزش های مهارتی گامی به سوی تحقق شعار سال است،اظهار داشت: ۷۰ درصد دانش آموختگان رشته های فنی و حرفه ای جذب بازار کار می شوند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دیلم اظهار کرد: دانش آموزان می توانند با یادگیری و مهارت آموزی زمینه ایجاد اشتغال در آینده را برای خود رقم بزنند و با در دست داشتن گواهینامه فنی و حرفه ای یک پشتوانه ای برای اشتغال داشته باشند.

مرتضوی با اشاره به نقش مهارت آموزی در توسعه اقتصادی هر منطقه گفت: مهارت میان دانش آموزان و سایر نوجوانان و جوانان شهرستان بر اساس تدوین سند چشم انداز، گسترش می‌یابد.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دیلم با بیان اینکه باید با فراهم کردن ساختارهای مناسب، دانش آموزان را به فراگیری مهارت های فنی ترغیب کرد ،افزود: فنی و حرفه‌ای ظرفیت خوبی برای آموزش مهارتی دانش آموزان است  که تلاش می‌شود زمینه مهارت آنان فراهم شود.

وی با بیان اینکه نگاه‌های فنی و حرفه‌ای و آموزش و پرورش به مقوله آموزش و مهارت آموزی بسیار نزدیک است افزود: این مهم می‌تواند در تحقق اهداف آموزشی و توانمندسازی دانش آموزان برای روشن بودن آینده شغلی آنها مفید واقع شود.

منبع: فارس

 


انتهای پیام /


کاربر عزیز
هم اکنون نسخه جدید شهر دریا در دسترس است. آیا میخواهید به نسخه جدید شهر دریا منتقل شوید؟

بله خیر