سهم استان بوشهر از درآمدهایی که برای ایران دارد بسیار ناچیز است

سهم استان بوشهر از درآمدهایی که برای ایران دارد بسیار ناچیز است

امام جمعه بوشهر: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تاکید بر لزوم استفاده از همه ظرفیت‌های استان، گفت: .

به گزارش گام نیوز آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح دوشنبه در دیدار اعضای شورای شهر و شهردار بندر بوشهر با اشاره به اهمیت بالای توسعه شهری اظهار داشت: یکی از مهمترین شاخص‌های توسعه‌یافتگی تمدن‌ها و جوامع بشری توسعه یافتگی در زیست شهری است.

وی با اشاره به اهمیت بالای طرح آمایش ملی سرزمینی مبتنی بر ظرفیت‌های آمایش سرزمینی بومی مطابق بر ظرفیت‌های منطقه‌ای اضافه کرد: شهر بوشهر به عنوان مرکز استان الگویی برای توسعه استان و دیگر شهرها است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر دروازه ورودی ایران بوده و از شهرهای شاخص ایران محسوب می‌شود، تصریح کرد: یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر برخورداری از بیش از ۷۰۰ کیلومتر کرانه ساحلی با خلیج فارس است.

آیت‌الله صفایی بوشهری به فعالیت شهردار جدید بوشهر اشاره کرد و خواستار همکاری و تعامل و همفکری همه افراد و نهادها در کنار اعضای شورا و مجموعه شهرداری برای فعلیت‌های مدیریت شهری شد.

وی خواستار نگاه بین‌المللی به شهر بوشهر شد و بیان کرد: این نگاه نیازمند استفاده از ظرفیت‌های بومی استان است و باید یک طرح و برنامه مطالعاتی استراتژیک با افق چشم انداز ۵۰ ساله برای توسعه همه جانبه شهر بوشهر مبتنی بر ظرفیت‌های بومی و منطقه‌ای تدوین شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات اقتصادی ناشی از عدم استفاده از ظرفیت‌های اقتصاد کرانه‌ای است، گفت: در برنامه‌ریزی و توسعه شهری بوشهر باید تاریخ با شکوه بوشهر و شخصیت های برجسته آن توجه شود.

وی اضافه کرد: حفظ ریشه‌ها و اصالت‌های تاریخی و فرهنگی در توسعه و طراحی شهری نقش بسیار مهمی در راستای مقابله با هجمه مدرنیسم خواهد داشت که این موضوع باید به صورت ویژه مد نظر باشد.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه ، تاکید کرد: مسئولان باید برای افزایش سرانه درآمدی، استفاده از منابع نوین درآمدی و بکارگیری ظرفیت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تلاش کنند.

منبع: مهر

 


انتهای پیام /


کاربر عزیز
هم اکنون نسخه جدید شهر دریا در دسترس است. آیا میخواهید به نسخه جدید شهر دریا منتقل شوید؟

بله خیر