کاروان راهیان نور شهرستان دیر با ۹ اتوبوس عازم مناطق جنگی می‌شود

کاروان راهیان نور شهرستان دیر با ۹ اتوبوس عازم مناطق جنگی می‌شود

جانشین سپاه شهرستان دیر: جانشین سپاه امام حسین(ع) شهرستان دیر گفت: کاروان راهیان نور شهرستان دیر ۳۰ آبان عازم مناطق جنگی می شود.

به گزارش گام نیوز سیدعلی حسینی صبح دوشنبه در نشست برنامه ریزی اعزام دانش آموزان به مناطق دوران دفاع مقدس اظهار کرد: راهیان نور یک حرکت عظیم و فرصت ارزنده ای است که کمتر حاصل می شود تا در کنار شهداء حاضر شویم.

وی با تقدیر از آموزش و پرورش منطقه به دلیل هماهنگی و تعامل سازنده، افزود: هدف از برگزاری راهیان نور آشنایی دانش آموزان با فرهنگ ایثار و شجاعت است و تلاش می‌کنیم با دغدغه تربیتی، بصیرتی و معنوی این حرکت عظیم برنامه ریزی شود.

حسینی اضافه کرد: دشمن در عرصه فرهنگی، اجتماعی و فضای مجازی فعال است پس کاری کنیم تا این تأثیرگذاری کمتر شود که حضور در برنامه هایی مانند راهیان نور موجب خنثی شدن توطئه دشمن در همه عرصه می‌شود.

 جانشین سپاه امام حسین(ع) شهرستان دیر با تأکید بر گسترش برنامه های فرهنگی، اجتماعی و تربیتی گفت: شهدا جذبه دارند و شاهد بوده ایم که افراد با حضور در مناطق دوران دفاع مقدس متحول شده اند.

وی با بیان اینکه در هر اتوبوس یک راوی حضور دارد، ادامه داد: کاروان راهیان نور به استعداد ۹ اتوبوس از شهرستان دیر عازم مناطق دوران دفاع مقدس در جنوب کشور می شوند که دانش آموزان دختر به مدت سه روز از یادمان ها و آثار دفاع مقدس بازدید می کنند.

حسینی یادآور شد: برای استقرار بسیج دانش آموزی در بردخون پیگیر هستیم و تلاش می کنیم نماینده بسیج دانش آموزی و فرهنگیان منطقه به زودی معرفی شود.

بخشدار بردخون نیز گفت: انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان ضروری است که اجرای اردوی راهیان نور دانش آموزی یکی از اقدامات مؤثر در این زمینه است زیرا موجب تغییرات معنوی در بین دانش آموزان  و تقویت معنویت و تجدید نیرو در دانش آموزان می شود.

علی اخلاقی با بیان اینکه از این اردو حمایت مالی می کنیم، افزود: تلاش کنیم در این سفر فشرده سابقه و اطلاعت دوران دفاع مقدس به دانش آموزان منتقل شود و در اجرای بهتر آن از نظرات و ایده های دانش آموزان و دست اندرکاران اردوها استفاده شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون نیز گفت: علاقمندی دانش آموزان به حضور در اردوی راهیان نور نشان از تأثیر و جذابیت مناطق دوران دفاع مقدس و جایگاه شهدا است.

ظهیر محمودی افزود: در زمان اجرای برنامه راهیان نور کلاس های درس تعطیل نمی شود زیرا حضور در مناطق دفاع مقدس و آشنایی با یادمان ها و آثار رشادت و ایثار شهدا کلاس درسی مهم و راهگشا است.

 

تقویت بنیه علمی دانش آموزان

علی اخلاقی بخشدار بردخون در نشست شورای آموزش و پرورش منطقه بردخون اظهار کرد: آموزش و پرورش مهم ترین حوزه در کشور است که نتیجه عملکرد و آثار آن در جامعه مشخص می شود و نباید آن را تنها رها کرد.

وی افزود: مقایسه آموزش و پرورش منطقه بردخون در زمینه عملکردی با شهرستان ها و مناطق برخوردار مناسب نیست چرا که بردخون منطقه ای کم جمعیت با حداقل امکانات و تجهیزات است و نمی توان آن را با اداراتی که حامیان دولتی و غیردولتی دارند در یک سطح قرار داد اما فعالیت ها به گونه ای است که همواره آن را در مقام های برتر استان و کشوری می بینیم.

اخلاقی اضافه کرد: فضای مجازی فرصت ارزشمندی است که می توان از مزایا و فواید آن به خوبی بهره ببرداری و با برنامه ریزی از اثرات تخریبی آن کاسته شود.

بخشدار بردخون با بیان اینکه هر مسئولی تلاش می کند در زمان مسئولیت خود خدمتی انجام دهد، ادامه داد: هرکس در جایگاه خود بکوشد مشکلات و موانع رفع شود و در این زمینه آموزش و پرورش باید در اولویت امور قرار گیرد.

رئیس شورای آموزش و پرورش منطقه با تأکید بر اینکه تعطیلی مدارس بر اساس دوراندیشی و ضرورت انجام شود، ابراز داشت: اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان بدون همراهی و حمایت خانواده ها و اولیای دانش آموزان ممکن نیست و نیازمند مشارکت همه اقشار است.

وی موفقیت در حوزه سوادآموزی را افتخارآمیز دانست و گفت: اینکه در تابستان امسال بیش از ۱۶۰۰ نفر از دانش آموزان منطقه تحت پوشش فعالیت های فرهنگی تربیتی قرار گرفته اند اقدامی ارزشمند و تحسین آمیز است.

اخلاقی تصریح کرد: اجرای طرح نشاط اجتماعی در شهر و روستاها فرصتی مناسب برای حضور و مشارکت دانش آموزان است که امیدواریم با همکاری شهرداری، ورزش و جوانان و نهادهای منطقه اجرایی شود.

بخشدار بردخون ایجاد فضای نقد و تحقیق را خواستار شد و گفت: دانش آموزان و فرهنگیان باید در مسیر پیشرفت و تعالی قرار گیرند که توجه به نقد عملکردها و فضای همدلی با تکریم و احترام ضروری است.

وی خواستار حمایت، همراهی و ایجاد فضای همدلی بین فرهنگیان و سایر اقشار شد و گفت: فرهنگیان در همه عرصه ها پیشتاز و پیشگام بوده اند و نقش تأثیرگذاری داشته اند که امیدواریم این جایگاه همچنان حفظ شود.

در ادامه اعضای شورا پیرامون مسائل حوزه آموزش و پرورش مطالبی بیان نمودند.

منبع: مهر

 


انتهای پیام /


کاربر عزیز
هم اکنون نسخه جدید شهر دریا در دسترس است. آیا میخواهید به نسخه جدید شهر دریا منتقل شوید؟

بله خیر