سند علم و فناوری بوشهر تدوین می شود

سند علم و فناوری بوشهر تدوین می شود

دبیرخانه شورای عالی عتف به نقل از عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر آورد: استان بوشهر دارای ظرفیت‌‌های مهمی در عرصه صنعت، علمی و فناوری است و بر این اساس، سند علم و فناوری استان با مشارکت دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان تدوین می‌شود.
وی با اشاره به ظرفیت و توانمندی بالای پژوهشی، علمی و فناوری در بوشهر خاطرنشان کرد: استفاده از توان مشاوران داخلی در عرصه تدوین سند علمی استان بوشهر امری مهم و ضروری است.
استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به محدوده زمانی در تدوین سند علمی استان، گفت: اختیارات محلی و منطقه‌ای باید وجود داشته باشد تا همه دستگاه‌ها پای کار بیایند و بتوان تصمیم‌گیری و مدیریت بهتری کرد.
گراوند با تاکید بر استفاده از توان استادان دانشگاه‌ها و صاحب‌نظران استان بوشهر در تدوین سند توسعه علم و فناوری استان بوشهر، افزود: افرادی که در حوزه علمی فعالیت دارند در تدوین سند علمی استان بوشهر به کار گرفته خواهند شد.
مهدی پاکزاد مدیر امور ستادهای دبیرخانه شورای عالی عتف ضمن ارایه اهداف این سند، گفت: برنامه عملیاتی علم، فناوری و نوآوری استانی به عنوان نقشه راه و مسیر حرکت فعالیت‌های علمی و فناورانه در سطح استان بوشهر است و باعث هم افزایی بین اقدامات نهاد‌ها و کنشگران عرصه نوآوری شده و منجر به تسهیل در ایجاد اکوسیستم نوآوری منطق‌های خواهد شد.
یادآور می شود: طرح تدوین برنامه علم و فناوری در استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی، همدان، البرز، گیلان، بوشهر، اصفهان، قزوین، کردستان، آذربایجان شرقی و فارس در دبیرخانه شورای عالی عتف در حال انجام است. منبع: ایرنا


کاربر عزیز
هم اکنون نسخه جدید شهر دریا در دسترس است. آیا میخواهید به نسخه جدید شهر دریا منتقل شوید؟

بله خیر