صندوق حمایت از توسعه خرما در استان بوشهر تصویب شد

صندوق حمایت از توسعه خرما در استان بوشهر تصویب شد

محمدتقی منوچهری تولید خرما را یکی از ظرفیت‌های مهم استان دانست و اظهار داشت: از شش میلیون اصله نخل سالانه افزون بر 155 هزار تن خرما در استان بوشهر تولید می‌شود.

وی بهره‌برداران خرما در استان بوشهر را 14 هزار نفر دانست و افزود:  با احتساب خانواده نخل‌داران و صنایع جانبی و فرآوری خرما بخش عمده‌ای از مردم استان بوشهر در این عرصه فعالیت و امرار معاش می‌کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر صادرات خرما را از استان مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد:سالانه حدود 15 تا 20 درصد خرما استان بوشهر به کشورهای مختلف صادر می‌شود که سال گذشته 25 هزار تن خرمای استان بوشهر صادر شد.

منوچهری از برگزاری نمایشگاه و جشنواره کشوری خرما در بوشهر خبر داد و بیان کرد: در پی تحقق این مهم  از22 تا 24 آبان ماه و برای حل مشکلات نخل‌داران و صادر کنندگان خرما .

وی بیان کرد: در جلسه‌ای با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی، رئیس انجمن ملی خرمای ایران، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر و نماینده مردم دشتستان در مجلس .

وی افزود: با توجه به اهمیت محصول خرما که در سبد غذایی مردم، ایجاد اشتغال، صادرات و ارزی آوری نقش دارد برای تامین منابع مالی و سرمایه در گردش فعالان عرصه تولید خرما و صنایع فرآوری با ایجاد صندوق حمایت از توسعه خرما در استان بوشهرموافقت شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر تصریح کرد: با ایجاد این صندوق فعالان بخش خرما و صادرات آن راحت‌تر می‌توانند منابع مالی موردنیاز خود را  از طریق تسهیلات کم بهره و بازپرداخت طولانی تامین کنند.

منبع: مهر


کاربر عزیز
هم اکنون نسخه جدید شهر دریا در دسترس است. آیا میخواهید به نسخه جدید شهر دریا منتقل شوید؟

بله خیر