دوره مقدماتی طب ایرانی اسلامی در بوشهر برگزار شد

دوره مقدماتی طب ایرانی اسلامی در بوشهر برگزار شد

دوره سطح یک (دوره مقدماتی) شش ماهه بوده و پس از پایان این دوره در دهستان‌های هدف قرارگاه بین سفیران سلامت آزمون دوره مقدماتی برگزار گردید.


معاون سلامت  قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر بیان کرد : بر اساس اهداف قرارگاه در روستاهای هدف دوره های متعددی در بحث سلامت  برگزار شد که اکثر این دوره ها خروجی های مثبتی داشته و در ادامه حتی برای سفیران سلامت باعث اشتغال زایی شده است.


وی افزود: دوره هایی که در دهستان ها برگزار شده شامل: پرورش بلدرچین ،پرورش مرغ محلی، تولید نان محلی، تولید فرآورده های خرمایی ، تولید عسل می باشد که همه دوره ها زیر نظر اساتید مجرب و متخصص بوده و در جواب دهی  این دوره های آموزشی شاهد تولید مواد اصلی تغذیه سالم در روستا ها هستیم.


حجت الاسلام فاریاب خاطر نشان کرد : در کنار این دوره ها در سه دهستان هدف قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر دوره طب ایرانی اسلامی و سبک زندگی اسلامی نیز برگزار گردید که مخاطبان خاص خود را داشت.  دوره سطح یک (دوره مقدماتی) شش ماهه بوده و پس از پایان این دوره در اوایل آذرماه در دهستان های دهرود، بوالخیر و کبگان بین 40 نفر از سفیران سلامت این روستاها آزمون سطح مقدماتی  برگزار گردید و پس از این که سفیران سلامت موفق به کسب نمره قبولی در این دوره شده باشند  وارد سطح دوم (دوره تشخیص) می شوند.


وی بیان کرد : امیدواریم که بتوانیم با همکاری سفیران سلامت در  دهستان ها فرهنگ سبک زندگی اسلامی به روش اهل بیت علیهم السلام را رواج دهیم و همچنین سفیران سلامت خود را در دوره های حکیم یاری و بالاتر ببینیم.

منبع: فارس


کاربر عزیز
هم اکنون نسخه جدید شهر دریا در دسترس است. آیا میخواهید به نسخه جدید شهر دریا منتقل شوید؟

بله خیر